Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Evelyn Sepp: Tallinn kui linn, kus kana ei tõuse lendu ega kotkas puuduta maad
Tallinn, mis peaks olema Eesti majanduse mootor, on tegelikult arengu pidur, sest tal ei ole rolli täitmiseks vajalikku visiooni, poliitilist ambitsiooni, silmaringi ja haaret, kirjutab Evelyn Sepp Äripäeva essees.
Evelyn Sepp Foto: Jaanus Lensment / Postimees / Scanpix
Tallinn on suurim omavalitsuslik võimuüksus Eestis, millel on otseside ja mõju Eesti reaalmajandusele. Nii lõpptarbijatele kui ka ettevõtetele. Tallinn on küll globaalselt võttes väike linn, väike pealinn, mõnel skaalal peaaegu et küla, aga visiooni olemasolul oleks ta trendiseadja, ülikoolide-ettevõtete teadus-arendustöö võimalik rakendaja või isegi start-up’ide igapäevane arenduspartner ja tellija oma pea miljoni kasutajaga, püsilinlastele lisaks ka harjumaalased ja turistid.
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnum, et linn keeldub Laagna tee sulgemist Warner Bros.-i võteteks isegi arutamast, on "ei" majanduskasvule, kirjutab Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.
„Mihhail Kõlvarti sõnum, et linn keeldub isegi arutamast Laagna tee sulgemist Warner Bros.-i võteteks, on „ei“ majanduskasvule,“ väidab Indrek Ibrus (05.06.ÄP). Kahjuks on Balti filmi- ja meediakooli professor võtnud sõna väga pooliku info pealt, linna positsiooni endale selgeks tegemata.
Tallinn vajab selgemaid kinnisvara arendamise reegleid, kiiremat planeeringute menetlemist ja pääsu ühe partei ainuvõimust, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.