Kas ettevõtlusvara panus riigi majandusse on võrdväärne nende panusega omaniku rikkuse kasvule, küsib Redgate Capitali partner Valeria Kiisk
Äripäeva Rikaste TOPi kontekstis.
- Valeria Kiisk. Foto: Arno Mikkor
Rikkust ei teenita igas tööstusharus – omanike rahakoti järgi reastatuna on valdkondi vähem, kui osaleb SKPs. Muidugi, loogilistel põhjustel peame sellise harjutuse raames kaotama avaliku sektoriga seotud tööstusharud, mis ei ole ettevõtlusvarad. Aga on ka muid sektoreid, mis ei ole Rikaste TOPi esindatud (näiteks mäetööstus, haldus- ja abitegevused).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Innovaatorid, iduettevõtjad ja kõik muud nutikad Eesti naised-mehed – kõik, kel on säravaid äriideid –, kui te kaardid oskuslikult lauda mängite, võite leida kodumaise investori, kirjutab Äripäev juhtkirjas
täna ilmuva Rikaste TOPi valguses.
Eesti 100 rikkaima ettevõtja vara väärtus on aastaga kasvanud üle 20%, selgub täna ilmunud Äripäeva Rikaste TOP 500 edetabelist, mille võitsid TransferWise’i asutajad Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus.
Inbanki asutaja Priit Põldoja asub täna ilmunud Rikaste TOPis 391. kohal, tema vara suuruseks on 10,1 miljon eurot. Eelmisel aastal oli ta esimest korda edetabelis ja siis oli 7,6 miljoni euroga 479. kohal.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.