Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Andreas Heiki Pant: kuidas ampsata briti pirukat
Vaatamata poliitilisele segadusele on Briti majanduse olukord mandri-Euroopa suurriikidega võrreldes hea, sest majanduselu on samal ajal edasi liikunud ning vundament püsib tugev, kirjutab EASi Suurbritannia ekspordinõunik Andreas Heiki Pant.
Viimastel aastatel on plahvatuslikult kasvanud mikroühingute ja iseendale tööd andvate inimeste osakaal, kellest suur osa on hõivatud niinimetatud “tööampsumajanduses” (gig-economy). Just teenusmajanduse suur osakaal iseloomustab Briti majandust kõige paremini – kuigi tööstusrevolutsiooni hälliks loetakse just Inglismaad, on tööstuse reaalne panus tänaseks kahanenud 19 protsendini majanduse kogutoodangust, samas kui teenuste osakaal on kerkinud 80 protsendini kogu majandusest.
Kuigi Brexiti majanduslik mõju Eestile saab olema tõenäoliselt pigem väike, võib see järsema Brexiti stsenaariumi korral ulatuda isegi 1%ni SKPst, kirjutab Eesti Panga vanemökonomist Natalja Viilmann Eesti Panga blogis.
Alates 5. maist kannab Šiaulių Bankas uut nime Artea. Selle strateegilise sammuga tugevdab Leedus tegutsev pank oma positsiooni nii era- ja äriklientide, avalikkuse kui investorite seas ning liigub lähemale eesmärgile saada Leedu klientide eelistatuimaks pangaks.