Loodetavasti ei saabu koroonakriisis olukord, kus voodikohtade või seadmete nappus sunnib meedikuid tegema äärmuslikke otsuseid, kuid valmis tuleb selleks ometi olla, kirjutab advokaadibüroo Ellex Raidla juhtivpartner Ants Nõmper.

- Ants Nõmper.
- Foto: Raul Mee
Eesti haiglad saavad lähipäevil kasutamiseks kliinilise eetika alased tegevuspõhimõtted, mis annab arstidele suunised, kuidas käituda olukorras, kus kõigile patsientidele enam võrdselt kõrgetasemelist arstiabi pakkuda pole võimalik – näiteks kui hingamisaparaate või intensiivravikohti ei jätku. Praegu püsib lootus, et sellist olukorda õnnestub vältida ja koroonakriis ei sunni arste tegema valikuid, keda patsientidest eelistada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?