USA aktsiad tegid Trumpi uue plaani najal plahvatusliku tõusu
USA aktsiad tõusid kolmapäeval plahvatuslikult kõrgele, kui president Trump teatas 90-päevasest tariifide peatamisest enamiku riikide jaoks, kuid samal ajal tõstis Hiinale määratavaid makse veelgi, vahendas Yahoo Finance.
Kolmapäeval tõusid USA aktsiad plahvatuslikult kõrgele.
Foto: AFP/Scanpix
Võrdlusindeksi S&P 500 tõusis üle 9,5%, mis on indeksi parim päev alates 2008. aastast. Tehnoloogiarohke Nasdaq liitindeks tõusis 12% võrra, mis on indeksi rekordite paremuselt teine päev ja suurim tõus alates 2001. aastast. Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis umbes 7% ehk 3000 punkti.
President Trump ütles kolmapäeval, et tõstab ühepoolselt USA tariifimäära Hiinale 125 protsendini ja kehtestab 90-päevase pausi tollimaksude osas riikidele, kes ei võta kasutusele vastumeetmeid, vahendas Yahoo Finance.
USA aktsiad kukkusid teisipäeva pärastlõunasel kauplemisel hoogsalt ja lõpetasid järsu langusega pärast seda, kui Valge Maja teatas, et kavatseb edasi liikuda plaaniga määrata Hiinale üldine 104protsendiline tollimaksumäär. Võrdlusindeks S&P 500 vältis napilt karuturgu, vahendas Yahoo Finance.
USA aktsiad taanduvad ja jõudsid kauplemispäeva madalaimale tasemele, kuna Valge Maja kinnitas Hiinale 104% suurused tollimaksud, vahendas Yahoo Finance.
Läti juhtiv ehitusseadmete rendiettevõte Storent viib läbi uut võlakirjaemissiooni, et jätkata oma positsiooni tugevdamist Baltikumis ja Põhja-Euroopas. Ettevõte otsib pidevalt uusi kasvuvõimalusi, investeerib oma varadesse ning uurib strateegiliselt olulisi omandamisvõimalusi. Praegu analüüsib Storent hoolikalt võimalikku omandamist Texases, USA-s, mis võiks veelgi kiirendada ettevõtte rahvusvahelist laienemist.