Gustaf Antell: Brexiti sogases vees võib leiduda pärleid
Aastavahetuse Põhja-Iirimaal veetnud ajakirjanik Gustaf Antell kirjutab, et Brexiti-järgne piir on toonud kaasa kohatise kaose ja kasvanud bürokraatia, kuid nagu segastel aegadel ikka, avanevad leidlikel ärivõimalused.
YLE rootsikeelsete saadete korrespondent Balti riikides Gustaf Antell.
Foto: Andras Kralla
Teeme selgeks - Põhja-Iirimaa on endiselt Ühendkuningriigi tolliterritooriumi osa. Kui soovite müüa kartuleid Iiri Vabariigist Põhja-Iirimaale või vastupidi, tuleb arvestada tolliprotseduuride ja -reeglitega ning võib-olla mõningate tariifidega. Kuid praktikas on Iirimaa ja Põhja-Iirimaa piir sama avatud kui Eesti ja Läti oma tavaliselt.
Soome avalik-õigusliku ringhäälingu rootsikeelsete saadete Balti korrespondendi Gustaf Antelli sõnul ei tohi pingelisel ajal kõlanud teravatest poliitilistest avaldustest Põhjamaade läbisaamise kohta liiga suuri järeldusi teha.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.