Tänane menüü: Uus valitsus on ametis ja toolide mäng liigub valitsusest madalamatele tasanditele. Kes saab spiikriks? Aga kes presidendiks?
Keskerakonna ja Reformierakonna valitsus on asunud hoogsalt sisse elama. Esimesed intervjuud reformierakondlastelt näitavad, et neile omane poliitretoorika ei ole opositsiooniaastatega ununenud – vihjed on kavalad, signaalid peidetud.
Aga nagu ikka, jõuab ülemiste korruste raputus ühel hetkel ka allapoole. Mehitatakse riigikogu komisjone, Reformierakond näeb palavikuliselt vaeva, et leida ministritele nõunikke. Selle kõige kõrval tehakse ka samme kohalike volikogude valimisteks. Sellest alustamegi.
Vakra soe koht
Üsna ootamatult teatas sel nädalal SDE Tallinna linnavolikogu liige Rainer Vakra, et lahkub poliitikast ja sotsidest ning siirdub erasektorisse. See on märkimisväärne samm mitmes mõttes.
Miks see on oluline? Vakra on Tallinnas Nõmme linnaosas väga populaarne poliitik, naljaga pooleks öeldes on vähe neid, kes poleks teda näinud Nõmme kitsastel tänavatel lillede ja tordiga samme mõõtmas. Aga tema häältesaagid on tuhandetes, mis kohalike valimiste kontekstis tähendab Tegijat. Nüüd on sotsid temast ilma ja koos temaga ka kuskil 3000 häälest.
Seotud lood
Investeeringud kestlikesse lahendustesse hõlmavad enamat, kui oleme seni harjunud mõtlema, rääkis LHV jaepanganduse ettevõtete finantseerimise osakonna juht Marko Kiisa.