Erakapital on nagu demokraatia – see kaasab paljusid inimesi ja sunnib end ühiskondliku eluga kurssi viima, just seepärast liigub ka energiadefitsiidi lahendamine just era-, mitte riigisektori kätte, kirjutab Fermi Energia juhatuse liige Kalev Kallemets.
- Kalev Kallemets. Foto: Eiko Kink
Meie eesmärk on rajada Eestisse väikereaktoritel põhinev tuumajaam peamiselt erakapitaliga, nagu on Soomes rajatud suuri jaamu. See väärib selgitamist, sest tavapärane lähenemine riikliku tähtsusega energeetikaküsimustes on seni olnud, et kõike otsustab, investeerib, lubab, planeerib, arendab ehk „käsib, poob ja laseb“ riik. Üldiselt on see ka Euroopa ajalooline praktika olnud, et just tuumaenergeetikas on arendajaks ja omanikuks riik ja riigiettevõtted.
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.