Kõrghariduse pakkumisel eri piirkondades on nii palju mitmetahulisi positiivseid mõjusid, et neid võib jäädagi loetlema, kirjutab kagueestlasest ettevõtja Eveli Kuklane konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Eveli Kuklane Foto: Erakogu
Milline oleks elu Eestis siis, kui selle igas regioonis oleks võimalik omandada haridust, mis toidab kohalikku arengut? On ju sotsiaalse innovatsiooni oskusteave Võrus, Kuressaares ja Paides vähemalt samavõrra vajalik kui Tallinnas. Igal pool üle Eesti on tarvis mehaanikainsenere, turundusjuhte ja programmeerijaid. Täna aga on kõrgharidust pakkuvad koolid koondunud peamiselt Tallinnasse ja Tartusse ning õppinud spetsialiste neist linnadest enam regioonidesse tagasi ei saa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.