Isegi viited üldistele terminitele, nagu „supp“ või „heakorratööd“, on praktikas viinud olukordadeni, kus pakkujad avastavad alles pakkumuse esitamise järel, et nende käsitlus esitatud tingimusest ei ühtigi sellega, mida pidas tingimust sätestades silmas hankija, kirjutavad Liisa Levandi ja Triin Kaurov advokaadibüroost TGS Baltic.
- Sageli saavad hangetega seotud vaidlused alguse eeldusest, et hankija mõtleb sarnaselt pakkujaga, märgivad Liisa Levandi ja Triin Kaurov advokaadibüroost TGS Baltic. Pilt on illustreeriv. Foto: Maris Ojasuu
Kahetsusväärselt tihti näeme praktikas olukordi, kus hankija otsuste üle vaidlema minnes selgub, et probleem peitub hoopis ebaõnnestunud sõnastusega või mitmeti tõlgendatavas hanketingimuses, mis pole õigel ajal saanud vajalikku tähelepanu. Ikka ja jälle tuleb riigihangete vaidlustuskomisjonil või kohtul juhtida tähelepanu asjaolule, et vaidlustaja on minetanud oma õiguse tugineda hanketingimuse õigusvastasusele, sest selles etapis pole tingimusi enam võimalik muuta. Seetõttu tundub paslik sellele veelkord tähelepanu pöörata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.