Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas Foto: Liis Treimann
Elame müstilisel ja vastuolulisel ajal. Suur osa Eesti majandusest buumib hoolimata sellest, et samal ajal ahistab meid lõputuna korduv koroonakriis, tarneahelate probleemid, tööjõupuudus ja paljude sisendite, seal hulgas elektri- ja gaasihindade plahvatuslik kasv. See kõik võib olla märk meie tohutust paindlikkusest ja kohanemisvõimest, või siis on struktuursemad probleemid alles peitefaasis.
Enim mõjutasid meie majandust tänavu inflatsioon ja energiahindade väga suur kallinemine, kirjutab investor Kristjan Liivamägi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Hinnatõusu kiirenemine ja majandusolukorra paranemine võimaldavad keskpangal vähendada majandusse raha pumpamist ja asuda selgelt keskpangapoliitika „normaliseerumise“ kursile, kirjutab Eesti Panga president ja Euroopa Keskpanga nõukogu liige Madis Müller Eesti Panga blogis.
Tänavune aasta tähistab kasutamata võimalusi, mistõttu algav aasta kuulutab kriisi – tööjõukriisi, kirjutab idufirma Moticheck juht ja kaasasutaja Martin Rajasalu.
Investeeringud kestlikesse lahendustesse hõlmavad enamat, kui oleme seni harjunud mõtlema, rääkis LHV jaepanganduse ettevõtete finantseerimise osakonna juht Marko Kiisa.