Risto Rossar: tulevik nimega bitcoin – kaks ettepanekut Eesti riigile
Riigina bitcoini ignoreerimine võib olla sama suur viga kui interneti mitte kasutusele võtmine aastal 1992, kirjutab Risto Rossar arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ma usun, et maailma tulevik on digitaalne ja detsentraliseeritud ning riikide asemel hakkavad üha enam rolli mängima linnad ja kogukonnad (seal hulgas digitaalsed kogukonnad). Minu usk on tingitud maailmas toimuvate arengute jälgimisest.
Eestis võiks olla ükski põhikooli matemaatika õpik, mis õpetaks näiteks tööjõumaksude arvutamist ja investeerimise algtõdesid, kirjutab Kuristiku Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Taavi Simson arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Krüptovarade omamiseks ei pea neid tingimata ostma, vaid osal juhtudel saab neid täiesti tasuta. Krüptokaupleja Parol Jalakas kirjutab, kuidas see on võimalik, miks seda tehakse ja mida see tähendab tavalisele investorile.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.