Karl Märka: lugupeetud minister, teie õigusloome kvoot on täis
Piirame Riigi Teatajas kehtivale seadusandlusele ette nähtud salvestusruumi 3,1 gigabaidiga, kirjutab HOOVI kaasasutaja ja tegevjuht Karl Märka arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
3,1 miljardit tähemärki ehk 3,1 gigabaidi jagu informatsiooni – just nii suur on igas normaalses inimese rakus olev genoom. Sellisest infohulgast piisab, et kirja panna kõik reeglid, mille alusel areneb viljastatud munarakust funktsioneeriv inimene ning see instruktsioonide kogum tagab inimese organismi toimimise terve tema elu jooksul. DNA aluspaare ei teki genoomi juurde. Me sünnime ja sureme selle sama 3,1 gigabaidi rakusisese infohulgaga. Miks peaks meie elu ja ühiskonna toimimist reguleeriv reeglistik olema keerulisem kui meie ise?
Enda ja oma töötajate vaimsesse vormi panustamine on praegu parim mittespekulatiivne finantsinvesteering, kirjutab Wellness Orbiti tegevjuht Kaur Lass arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Endiste tööstusalade rekonstrueerimisel on Euroopas juurdumas kontseptsioon, mida saab kokkuvõtvalt nimetada „15 minuti linnakuks“, kirjutavad Robert Laud ja Juhan Kangilaski arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Vähenev ja vananeva elanikkonnaga ning madala tootlikkusega pole meil eriti võimalik kenamat elujärge loota, olenemata sellest, kui kunstipäraselt makse ringi tõsta. Vajame institutsioonide reformi, kirjutab majandusanalüütik Peeter Tammistu arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Senise vaid avaliku sektori hoonefondi ja elamute renoveerimistoetus on ajale jalgu jäänud. Energiatõhususe visionäär Aivar Uutar pakub arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis välja uue lahenduse.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”