Tulevik pole nii ilus, nagu tahaksime, aga ilmselt ka mitte nii tume, kui kardetakse. Teeme nii, et suudaksime kiirelt edasi liikuda, kirjutab Eesti peaminister aastatel 1992–1994 ja 1999–2002 Mart Laar vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
- "Loomulikult valitseb Putin hea meelega oma Põhja-Koread või paremal juhul Iraani. Vahva ju oma uut Moskvitši roolida, Onu Vanja burgerit haugata ja RuColat limpsida," kirjutab Mart Laar. Foto: Andras Kralla
Äripäev küsis, mis meid sügisel ootab, lisades samas, et “õhk on pessimistlikest tulevikuprognoosidest lämbe, nagu ilm enne äikest”. See tõdemus intrigeeris mindki oma vastuse saatma, sest kujutasin hetkeks elavalt ette, kui pessimistlikud oleksid need prognoosid olnud siis, kui Eesti poliitikud oleksid omal ajal kuulanud kõiki tarku soovitusi – ka Äripäeva omi – ning jätnud kaitsekulusid püstloodis taevasse tõstmata ja NATOsse pürgimata, sest viimane oli teatavasti lootusetu ettevõtmine.
Seotud lood
Tahe peab olema – kuhugi jõuda, midagi korda saata, midagi ära teha. Siis paistab tulevik rõõmsam ja õnnelikum ka aegadel, kui parasjagu nii hästi ei ole, kirjutab suhtekorraldaja Janek Mäggi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Igaüks peaks kriitiliselt üle vaatama nii oma praeguse kulude struktuuri kui tegemiste energiamahukuse. Mõistlik inimene ei arvesta sellega, et küll riik kõik kinni maksab, kirjutab riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Heiki Kranich vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Tuleb olla valvel, et me kriisiolukordades ei kaotaks iseenda ja ühiskonna inimlikku palet, kirjutab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop emeeritus Andres Põder vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?