Osaühingute osakapitali nõude kaotamine on vajalik, kuid jätab praktikas lahtiseks mitu küsimust ja võib suurendada osanike isiklikku vastutust, kirjutab TGS Balticu vandeadvokaat Maris Vutt.
- Maris Vutt. Foto: Erakogu
Aprillis võttis riigikogu vastu äriregistri seaduse, millega moodustatakse äriregistrit ja selle menetlust puudutav äriseadustikust eraldiseisev normistik. Lisaks äriregistrit puudutavate reeglite ulatuslikule korrastamisele jõustub tuleva aasta 1. veebruaril äriseadustiku muudatus, millega kaotatakse seni osaühingutele kehtinud minimaalne 2500eurose osakapitali nõue. Sisuliselt tähendab see, et tulevikus võib osaühingu asutada kas või 1sendise osakapitaliga. Muudatus puudutab aga ka juba olemasolevaid osaühinguid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.