Pool aastat tagasi alanud Venemaa agressioon Ukrainas tõi kaasa ka täiemahulise infosõja, mille lahingutesse on kaasatud ulatuslik võitlejate võrgustik. Kuidas Ukraina inforindel sõdib, kirjeldab strateegilise kommunikatsiooni ekspert Igor Ljapin.
Kaader Volodõmõr Zelenskõi igapäevaseks saanud pöördumisest tema YouTube´i kanalil. Foto: Kuvatõmmis
Sõda Ukrainas käib otseses mõttes online-režiimis ja paljud sündmused jõuavad loetud minutitega sotsiaalmeediasse. Esimeste sõjapäevade infovoog oli niivõrd suur, et ukrainlased keskendusid eelkõige sotsiaalmeediale, mille kaudu jagati uudiseid ja käitumisjuhiseid.
Ukraina sõja poolaasta on pagendanud välismaiste juurtega raha Tallinna börsilt, kodumaised investorid näevad pigem võimalusi ning sisenevad jõudsalt positsioonidesse.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.