Kuna Enefit Green kavatseb varsti börsilt lahkuda, saab nüüd üsna täpselt välja arvutada kõik selle ettevõtmisega seotud kulud. See osutus kalliks ja raiskavaks.
Enefit Greeni endise juhi Aavo Kärmase sõnul olid IPO kulud õigustatud. Kogu börsil noteerimise aja jooksul tegi ettevõte ka muid kulutusi, mille summa osutus üsna märkimisväärseks. Ka see oleks võinud olla õigustatud, kui ei oleks üht „aga“. Foto: Andras Kralla
Enefit Greeni IPO oli Tallinna börsi ajaloo kalleim. Ettevõtte toonane juht Aavo Kärmas ütles, et IPO on võrdlemisi kulukas rahakaasamise viis. Lisaks sellele on Enefit Greeni kulud kasvanud seoses pikalt veninud protsessi ja koroonakriisi pärast.
Enefit Greeni aktsionärid ei suuda uskuda neljapäeva hommikul teatatud Enefit Greeni ülevõtupakkumise uudist, kuna paremat pakkumist keegi ei tee, kuid see on suur kaotus Tallinna börsile.
Leidub hulgaliselt investoreid, kes oskasid kohvipaksu pealt head uudist ette näha või on lihtsalt õnnesärgis sündinud, sest ostsid Enefit Greeni aktsiat veel enne, kui väärtpaberi hinda maruliselt kergitanud börsilt lahkumise uudis sel neljapäeval avalikuks tuli.
Eesti Energia pidanuks juba ammu börsile viima, muu hulgas Enefit Greeni asemel. Seda enam tuleks see samm teha nüüd, kui Enefiti aktsiad turult ära korjatakse, leidsid Tallinna ja Balti börside juht Kaarel Ots ning Äripäeva investeerimisvaldkonna juht Juhan Lang raadiosaates „Kuum tool“.
Jaekaubandus liigub üha enam digitaalsete lahenduste suunas, kus e-poed mängivad olulist rolli. “E-kaubanduse Liidu andmetel kasvas e-kaubandus ainuüksi eelmisel aastal 20%, moodustades kogu kaubandusest veerandi,” rääkis SEB ärisegmendi müügijuht Riho Treumuth.