Lauri Läänemets: teise samba lammutamise "võidud" lähevad kalliks maksma
Pärast teise samba reformi opereerime uutes tingimustes ning tõenäoliselt ei pääse mööda sellest, et ka pensionisüsteemi tuleb sellest lähtuvalt täiendada, kirjutab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees, siseminister Lauri Läänemets.
Teise samba reformi tulemustega ei saa olla rahul. Tänaseks kinnitab reaalsus, et raha, mis oli mõeldud inimeste toimetuleku tagamiseks pensionieas, kulus pigem igapäevasele tarbimisele. Ainult murdosa vabanenud rahast jõudis investeeringutesse.
Teise pensionisamba niinimetatud reform on selle sajandi suurim majanduspoliitiline läbikukkumine. Katkine süsteem tuleb tulevastele põlvedele mõeldes taas korda seada, kirjutab endine ettevõtlus- ja IT-minister, riigikogu liige Andres Sutt (Reformierakond).
Ei ole kuidagi mõistlik panna ainult inimestele endile vastutust, et kui nad soovivad pensionieas väärikalt elada, siis nad peavad selles ise vastutust kandma; on aeg sisse seada tööandjapension, kirjutab ekspeaminister, Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Esimene ja teine sammas ei kindlusta jõukat vanaduspõlve, heal juhul vaid minimaalse äraelamise, kirjutab erakonna Parempoolsed juhatuse liige Tõnis Kons.
Pensioni teise samba reform toob kujukalt esile kahepalgelisuse, kui oma veendumusi kirglikult kaitsvad poliitikud käituvad sõnadele risti vastupidi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kinnisvaraarendusi rahastav investeerimisettevõte Vanagas Asset Management UAB alustas 3 miljoni euro suuruse võlakirjaemissiooni avalikku pakkumist. Võlakirjaemissiooni programmi kogumaht on kuni 8 miljonit eurot. Võlakirjad lunastatakse 29. oktoobril 2027 ning investoritele pakutakse 10% aastast tootlust.