Askur Alas: riigi tegutsemine ajab vägisi sigaretti ette panema
Selle asemel, et vähendada ühiskonna tervisekahjusid mõistlikul viisil, tegeletakse meil lauskeelamisega, mis ei lahenda mitte midagi, vaid pigem tekitab probleeme juurde, kirjutab suitsetaja Askur Alas.
„Ehk hajutatud, üksikisikul baseeruv tellimissüsteem on loomulikult kogu selle alternatiivtubakamajanduse juures palju olulisema kaaluga.“ Kas keegi sai aru? Sellise lause suutis ERRi andmeil tekitada maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhataja Eerik Heldna.
Suhtumises veipimisse ehk e-sigaretti pole vaja jalgratast leiutada, vaid reguleerida seda äri sarnaselt legaalsete, ent piirangutega uimastitega, nagu tubakatooted ja alkohol. Mis puutub hoiakute kujundamisse, siis see on ennekõike lapsevanema asi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Liialt range regulatsioon on see peamine põhjus, mis on loonud tohutu halli turu ja noorte veipimise “pandeemia”, kirjutab e-sigareti kaupmeeste liidu juhatuse liige René Suburg.
Enda sõltuvust tunnistav terviseminister kutsub kokku nikotiiniümarlaua.
Ühiskonna absoluutne konsensus on, et vähemasti noortest tuleb nikotiin eemale hoida. Kuidas seda aga saavutada olukorras, kui poeletist mitte saada olev kaup on vabalt kättesaadav näiteks rahvusvahelises veebipoes ning e-sigaretid noorte hulgas trendikaup, kirjutab tervise- ja tööminister Peep Peterson.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.