Maksude tõstmine või nende peenhäälestamine ühiskonda rikkamaks ei tee. Rikkus saabub vaid läbi majanduse hea käekäigu ja selle eelduseks tuleb riigil olla paindlik ja kiire ning adekvaatselt ka kriisidele reageerida. Riik saab mingil määral mõjutada ettevõtluskeskkonda, et ettevõtted saaks kriisist edukamalt või lihtsamini väljuda, kirjutab Juunika Koolituse juhtivpartner Raul Ennus arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Raul Ennus. Foto: Rain Jüristo
Vaadates ümbritsevate riikide toetuste jagamise heldust ettevõtetele, on selge, et Eesti ettevõtete konkurentsivõimet on ilma riigipoolse jõulise impulsita raske säilitada. Parempoolsed ei leia, et suured rahalised toetused oleks aktsepteeritavad meetmed konkurentsivõime säilitamiseks, aga on teisi võimalusi, kuidas ettevõtteid reaalselt toetada.
Hea aeg soodustada innovatsiooni
Eksportiva tööstuse hätta jäänud ettevõtetele võiks suunata ajutise innovatsioonitoetuse, mis mitte ei kataks kalleid sisendressursse, vaid aitaks firmadel oma tegevust nii ümber korraldada, et kõrged ressursihinnad ei mõjutaks enam sellisel määra toote konkurentsivõimet rahvusvahelisel turul.
Valitsuse 7miljonine eraldus tööstusparkides taastuvenergia tootmiseks on õige suund ja osalt leevendab tööstuse muresid. Teisalt peaks mõtlema palju mahukamalt kui seni tootmisviiside innovatsioonile, mis aitaks kaasa digitaliseerimisele või tootmistehnoloogia uuendamisele ja peaks tagama energiasäästu ning konkurentsivõimelisema hinna-kvaliteedi suhte.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Edukat Eestit toetab tänavu ka Eesti ükssarvik!
Täna algab Äripäeva veergudel juba 11. korda arvamuskonkurss Edukas Eesti eesmärgiga leida Eestile uusi säravaid edulugusid. Rahalised preemiad eesotsas 10 000eurose peaauhinnaga anname välja tuleva aasta aprillis.
Vaimse tervise süsteem Eestis vajab uuendusi, mis aitaks meil kümneid miljoneid kokku hoida, parandaks haigete toimetuleku- ja töövõimet ning suurendaks märkimisväärselt lootust rasketest häiretest paranemisele, kirjutab ettevõtja Peeter Teder arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kaheksa aastat toiminud e-residentsus on osutunud kasulikuks ja kasumlikuks, järgmise sammuna tuleks hakata äriregistris tunnustama teiste Euroopa Liidu (EL) riikide väljastatud elektroonilisi identiteete, kirjutab Teenusmajanduse Koja e-residentsuse töörühma juht Ivar Veskioja arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.