ITLi juht: kange kaelaga Eesti tiiger vajab pai – siis toob riigile ka rammusamat saaki
Eesti riigieelarvesse koguneks rohkem maksutulu ja Eesti rahvatervise kriis saaks leevendust, kui ajakohastada tervisekulude maksureeglid, kirjutab Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) juht Doris Põld.
Füüsiliste vigastuste ravimisega seotud füsioteraapia on maksuvaba, aga näiteks laua taga istuva ja ekraani vaatava tarkvaraarendaja kutsehaigusi ennetav massaaž ei ole, toob ITLi juht Doris Põld näite. Pilt on illustreeriv. Foto: PantherMedia / Scanpix
Eesti areng digiühiskonnaks on tuntud kui tiigrihüpe. Tiigriteks nimetati laiemalt ka väikeseid ja kiiresti tegutsevaid Aasia riike, kes suutsid end mõne aastakümnega tõsta arengumaa staatusest maailma jõukamate ühiskondade sekka. Sellisel teekonnal on ka Eesti – aina targemat tööd ja rohkem eksporti tehakse lisaks infotehnoloogiale sisuliselt kõigis sektorites.
Kroonilises rahahädas tervishoidu võiks raha lõpmatuseni sisse panna ja seetõttu peab enne lisaraha otsimist süsteemist säästuvõimalused üles otsima, leiab Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi. Seda pakuvad näiteks tööandjate suurem panustamine töötajate tervisesse ning tervishoius ülesannete ümber jagamine, aga ka suurem eraraha kaasamine.
Uue valitsuse esimene otsus peaks olema vabastada tööandja "karistusest" erisoodustusmaksu näol, kui tööandja aitab töötajal püsida terve või taastada tervist võimalikult kiiresti, kirjutab tervishoiuettevõtte Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”