Õppelaenu- ja stipendiumireform aitaks üliõpilastel keskenduda õppimisele, kirjutab Heidelbergi ülikooli majandustudeng Martin Palmiste arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Heidelbergi ülikooli majandustudeng Martin Palmiste. Foto: Erakogu
Me räägime küll palju kõrghariduse rahastamisest ja palkade tõstmisest, kuid unustame ära, et meil on veel üks osapool – üliõpilased ise. Kuidas tegelikult neil läheb? Seda ilmestab hästi ETV „Pealtnägija“ lugu (osa 808), kuidas osa tudengid sõlmib isegi fiktiivabielusid, et siduda end lahti pere sissetulekust ja saada riigilt toimetulekutoetust – tavapäraseid toetusi, nagu nt stipendiumid, lihtsalt napib.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vajame valdkondlikke teadusnõukodasid, et olla vähem tagantjärele targad, kirjutab Philip Morris Eesti välissuhete juht Margit Pulk arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Mingil moel tuleks end globaalsesse kiipide tarneahelasse sisse süüa, kirjutab Kristjan Kalam arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kombineerides uusi tehnoloogiaid ja platvormipõhise ärimudeli loogikat ka riigi teenuste pakkumisel on võimalus muuta usaldus Eesti pikaajaliseks ja raskesti kopeeritavaks konkurentsieeliseks, kirjutab teadlane ja ettevõtja Liina Joller-Vahter arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Painutame oma riigi rahanduse ja majanduse tagasi oma kontrolli alla, kirjutab Meelis Voolmaa arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.