Mingil moel tuleks end globaalsesse kiipide tarneahelasse sisse süüa, kirjutab Kristjan Kalam arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Kristjan Kalam Foto: Erakogu
Kas pealkirjas küsitu ei kõla mitte veidralt? Julgeoleku suurendamine tekitab ju otsekohe peas kujutluspildid uutest lahingumasinatest ja rakettidest, mille saamiseks tuleb kõvasti raha kulutada. Kuidas peaks olema võimalik suurendada julgeolekut nii, et ka rahaliselt plussi jääda?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kombineerides uusi tehnoloogiaid ja platvormipõhise ärimudeli loogikat ka riigi teenuste pakkumisel on võimalus muuta usaldus Eesti pikaajaliseks ja raskesti kopeeritavaks konkurentsieeliseks, kirjutab teadlane ja ettevõtja Liina Joller-Vahter arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ainult õpetajad saavad parandada Eesti suurima vea, nemad on parim investeering, kirjutab Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Meil tuleb välja mõelda, kuidas eestlaste loodud intellektuaalne omand masinloetava töötluse juures säilitaks väärtuse, toetaks rahvuslust ja austaks autorit. Paneme tehisintellekti Eesti eduloo hüvanguks tööle, kirjutab Viko Kõva arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“