Jüri Raidla: personaalne riik olgu metafoor, mitte müstifikatsioon
Koalitsioonileping taandab riigireformi kodaniku ja riigi vaheliseks digikommunikatsiooniks, kirjutab vandeadvokaat ja riigireformi eestkõnelejaid Jüri Raidla.
Vandeadvokaat ja taasiseseisvunud Eesti esimene justiitsminister Jüri Raidla Foto: Liis Treimann
Värskelt sündinud valitsusliidu programmis aastateks 2023–2027 on eraldi punkt 3.2 pealkirjaga "Personaalne riik". Personaalse riigi rubriiki kuuluvaid mõtteid leidub programmi teisteski osades.
Uue valitsuse jaoks pole roheline majandus vaid tühi sõnapaar, vaid kirja on pandud sammud seatud eesmärkide saavutamiseks, kirjutab taastuvenergiaettevõtte Sunly asutaja ja juht Priit Lepasepp.
Metsast algavast väärtusahelast laekub riigieelarvesse maksudena 787 miljonit eurot aastas ja näib, et uus koalitsioon on teema tähtsust üldjoontes mõistnud, kirjutab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja.
Plaanitaval automaksul on mõte siis, kui anname arutelu käigus koalitsioonilepingusse kirjutatud lihtlausele sisu ega lähene teemale ühekülgselt, kirjutab Veho ASi tegevjuht ja juhatuse liige Keijo Kaasik.
Kui valimiste käigus oleks maksutõusu ideid täpsemalt tutvustatud, oleks ka valijate ootused uuele valitsusele olnud adekvaatsemad, kirjutab LHV majandusanalüütik Kristo Aab.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.