Venemaa suure võidupäeva laguneva propagandapildi taustal vajutab sõjamajandus agressorriigile üha raskema majandusliku pitseri, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma blogipostituses.
- Uue ja uhke sõjatehnika asemel kolises tänavu Moskvas nn võiduparaadil II maailmasõja aegne tank T-34. Foto: Reuters/Scanpix
Traditsiooniliselt tähistatakse II maailmasõja võidupüha endise Nõukogude Liidu suuremas osas 9. mail. Mujal maailmas aga päev varem, 9. mai on saanud aga Euroopa päevaks. Nüüd on ka Ukraina liitumas selles Euroopaga. See on märgilise tähendusega.
Samas läheb sõda ikka edasi, maailm ootab kannatamatult Ukraina vastupealetungi, ettevalmistamisel on Euroopa Liidu uus, järjekorras juba 11. sanktsioonide pakett ning Venemaa majandus jätkab kohanemist sõjaga.
Natsi-Saksamaa kapitulatsiooniakt kirjutati alla 1945. aastal Wermachti kõrgema väejuhatuse ning liitlaste elik lääneriikide ja Nõukogude Liidu kõrgema väejuhatuse esindajate vahel juba 7. mail kell 02.41 Kesk-Euroopa aja järgi Prantsusmaal Reimsis ning see jõustus 8. mail kell 23.01. Venemaal Moskva aja järgi siis 9. mail kell 01.01.
See Stalinille ei sobinud ja tema nõudmisel korrati kapitulatsiooniakti allkirjastamist Berliini eeslinnas Karlhorstis ööl vastu 9. maid.
Kõik Raivo Vare Ukraina blogi sissekanded on leitavad
siin. Blogi jälgimiseks lisa artikli lõpust märksõna "Raivo Vare majandusblogi" enda Minu Äripäeva valikusse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peking kasutab Venemaad eksisteeriva maailmakorra ümberkujundamisel "jäälõhkujana". Putini suhtes väljastatud vahistamisorder omab suurt tähtsust. Paistab aga, et Lääs polnud nõnda mastaapseks sõjapidamiseks ja vastava tehnilise abi ulatuseks valmis, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Ilmselt hakatakse Venemaale juba kehtestatud sanktsioone edaspidi korralikumalt jõustama ning neist mööda hiilimise võimalusi takistama, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Kremlis on tugev veendumus, et kui ka kogu Ukrainat ei õnnestu allutada, siis mingi osa ikka, ja seda saab presenteerida võiduna Lääne üle, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Putin istub punkris ja laseb mõjuisikuil Läänes õhutada sõjaväsimust, Ukraina majandus peab vastu, jätkuvalt on teemaks sõjakulud ning Vene varade konfiskeerimine, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Ukraina sõja majandusblogi värskes sissekandes.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.