Kui vaadata sisse intressimäärade tootluse kõvera ajalukku võrreldes S&P 500 indeksi graafikuga aastast 1999 kuni tänapäevani, siis avanev pilt ei ole just meeldiv, kirjutab Eesti juurtega börsikaupleja ja rahvusvahelise bestselleri "Börsikauplemine kui elatusallikas" autor Alexander Elder.

- USA börsikaupleja Alexander Elder leiab, et investoritel ja kauplejatel tasub praegu olla ettevaatlik.
- Foto: Erakogu
Tavapäraselt on nii, et kui ettevõtted ja valitsused võtavad laenu lühemaks ajaks, maksavad nad väiksemat intressi. Pikemate laenude intressid on suuremad, sest pikema aja jooksul võib juhtuda rohkem üllatusi. Kui lühiajalised intressimäärad tõusevad pikaajalistest intressimääradest kõrgemale, nimetatakse seda inverteeritud ehk ümberpööratud intressikõveraks.
Näitan nelja graafikuga viimasest 24 aastast, mis on juhtunud, kui intressimäära kõver on inverteerunud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänase S&P 500 indeksi tõusuga jõudsid USA aktsiad uuele pulliturule.
AI ehk tehistaibu buum on suuresti see jõud, mis on toonud USA peamise aktsiaindeksi S&P 500 välja langusest ja suunanud uuele pulliturule. See pull näeb välja nagu mull.
Tänapäeva maailm muutub kiiresti ja sellega koos kasvab vajadus elukestva õppe järele. Üks paindlik ja praktiline võimalus end täiendada või koguni karjääri muuta, on mikrokraadiõpe. Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks rääkis Äripäeva raadios mikrokraadiõpe võimalustest ja olemusest ning miks peaks iga töötaja, tööandja ja õppimishuviline sellest rohkem teadma.