AI ehk tehistaibu buum on suuresti see jõud, mis on toonud USA peamise aktsiaindeksi S&P 500 välja langusest ja suunanud uuele pulliturule. See pull näeb välja nagu mull.
- AI sildi alla kipume toppima justkui kõike, mis natukenegi tehistaipu meenutab. Tegelikult aga inimmõistusele sarnast süsteemi veel pole ja selle arendamiseks kulub ehk suisa sadu miljardeid. Kasumit hakkaks AI tooma sisse alles kauges tulevikus. Foto: Reuters/Scanpix
Investorina tahaksin näha, kuidas aktsiaturg kasvab sellepärast, et majandusel läheb paremini ja aktsionäridega jagatavad kasumid suurenevad. Paraku tuleneb praegune kasv suuresti sellest, et investeeritakse kõvasti tehisintellekti arendusse. See näeb välja samasugune jätkusuutmatu mull nagu NFTd. Käegakatsutavaid kasumeid ei ole tehistaibust lähemal ajal eriti oodata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eile avaldatud kiibifirma Nvidia majandustulemused ületasid pikalt Wall Streeti ootusi ja järelturul aset leidnud ralli tuletas mulle valusalt meelde, kui lähedal ma sellesse aktsiasse investeerimisele olin.
Tehisintellekti kasutegur on nii suur, et tagasiteed sellest enam pole. Ent mis roll jääb inimesele, kui AI kõike oskab? Mõttetöö asemel võib selleks kujuneda hoopis teatud laadi füüsiline ja käegakatsutav tulemus, peenmotoorika, loovusel ja tunnetel põhinevad võimed, kirjutab ettevõtja Otto Richard Pukk arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kui läinud sügisel tõi kandadele astuva konkurendi ülesostmise plaan Adobe aktsiale järsu languse, siis maikuu algusest alates on aktsiat pressi all hoidnud hoopis väljavaade, et seesama tehing jääb ära. Ise tahaksin Adobe investorina selgemat pilti sellest, mida tähendab ettevõtte jaoks tehisintellekti kiire areng – on see rohkem risk või võimalus.
Möödunud aasta pani minu portfellile korraliku põntsu ja võttis aasta varasemaga võrreldes taskust ära 94 000 eurot. Nüüd tahaks ma seda raha ikkagi tagasi teenida. Selleks aga peaksin teadma, millele tänavu erilist tähelepanu pöörata.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.