Eesti külmal talvel ja lõunamaade kuumal suvel on rohkem sarnasusi kui erinevusi, ent elurõõmu säilitamist võiksime lõunamaalastelt küll õppida, kirjutab keset Kerberose-nimelist kuumalainet asuv Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.

- "Turiste vaatamata põrgukuumusele jagub. Nii ongi linnatänavad täis flaneerivaid välismaalasi, kes niigi ülerahvastatud ja kuumuses ägavale linnale lisakoormust tekitavad," kirjutab Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri. Foto on tehtud Mallorcal, kuhu autor reisis esimest korda 20 aastat tagasi.
- Foto: ZUMA Press/Scanpix
See oli täpselt 20 aastat tagasi, kui sain esimest korda ja sõna otseses mõttes tunda, mida tähendab kuum Vahemere suvi. Puhkusereis südasuvisele Mallorcale osutus parajaks katsumuseks, sest toona polnud mul aimugi, mida südasuvine Lõuna-Euroopa tähendab, ning sellest johtuvalt ka ettenägelikkust – ja päris ausalt öeldes rahagi –, et võtta toad konditsioneeritud hotelli. Nõnda jõudsime noorte ja kogenematutena pidude Mekaks olevale Vahemere saarele, kus parasjagu valitses õues viimase 125 aasta kuumim suvi …
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Laisk Lõuna, virk Põhi? Uus kolumnist murrab müüte
Kui elada nii, et igaüks mõtleb oma liivakasti piires ja tervikuga ei tegele keegi, jääb majanduskasv kängu, kirjutab Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.