Meie aeg nõuab lõputut empaatiat ning väsimatut püüet lihtsuse ja selguse ning segaduse vähendamise poole, tehnoloogiline revolutsioon vajab seega mõtlejaid ja eestkõnelejaid, kirjutab kommunikatsiooniekspert Põim Kama (TUUM Consulting OÜ).
Meie aja inimestele on määratud olla enneolematu tehnoloogilise revolutsiooni tunnistajateks. Muutused toimuvad kiiremini, kui keegi järge pidada suudab. Võidujooks AI nimel on sellest vaid üks ja võib-olla enim tähelepanu pälvinud osa. Teatavasti on oma juturobotid OpenAI kõrval juba valmis saanud nii Microsoft, Google kui väidetavalt ka Apple.
Kliimamuutuste mõjud ka ärilises mõttes on eri kohtades radikaalselt erinevad ning probleemide kõrval on osa maailmast suures võidus, rääkis Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Igavene talv on müüt! Saabuval sügisel on riskid seotud ettearvamatusega, mida tingib globaalne poliitika, ent visionäärist investor võiks pidada saabuvaid aegu vägagi lootustandvaks, kirjutab investor Raivo Hein.
Andmeteadlane Indrek Seppo arutleb Pärnu juhtimiskonverentsi ettekandes, kas kiiret murrangut tegev AI saab olema ettevõtjatele asendamatu partner või hoopiski peaks oma töökoha pärast hirm tekkima. Uuringute järgi leiab lausa 40% inimestest, kes Chat GPTga tutvuvad, et see võib nende töö ära võtta.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil “Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.