Laivi Laidroo: kas Eesti finantstehnoloogia-tiiger hakkab vanaks jääma? Õnneks mitte
Tallinn ja Eesti tervikuna on finantstehnoloogia indeksis kukkunud, kuid ei saa järeldada, et sel alal tegutsemise tingimused oluliselt halvenenud oleksid, kirjutab TalTechi majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi kaasprofessor Laivi Laidroo.
TalTechi majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi kaasprofessor Laivi Laidroo Foto: Erakogu
Võrreldes 2020. aasta 10. kohaga loovutas Eesti Findexable’i globaalses finantstehnoloogia indeksis ühe koha ja on nüüd üheteistkümnes. Samas Euroopa linnade arvestuses on Tallinn kukkunud lausa 20 kohta, maandudes 65. positsioonile. Selle põhjuseks võivad olla nii muutused finantstehnoloogia ettevõtete koguarvus või edukuses kui ka tegevuskeskkonna atraktiivsuses.
Tulemas on krüptovaraturgude regulatsioon, mis muudab krüptoäride ja plokiahelapõhiste firmade elu keerulisemaks, selgub Äripäeva raadio hommikuprogrammist.
Selleks, et Eesti aktraktiivsus fintech-ettevõtete silmis suureneks, tuleb tugevdada koostööd fintech-ettevõtete ning Eestis tegutsevate finantsteenuste pakkujate vahel ja ka ettevõtjate endi vahel, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi dotsent Laivi Laidroo.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.