On’s seda liiga palju tahta, et tervishoiuvaldkonnas koheldaks kõiki asjaosalisi võrdselt, küsib biotehnoloogiaettevõtte Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
- Alanud aastal läheb tervishoius halvemaks – ravijärjekorrad pikenevad, suurenevad tervishoiutöötajate väsimus ja avalikust süsteemist lahkumine, ennustab Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi. Foto: Katrin Nõmküla
Üha enam räägitakse tervisest ja tervishoiust, kuid sõnumid on muutunud aina kurvemaks ja tuleviku väljavaated nirumaks. Eesti elanike tervisenäitajad pidevalt halvenevad – sagenevad ülekaalulisus ja vaimse tervise häired ning tervena elatud eluaastad saavad otsa enne, kui saabub pensioniiga. Samal ajal napib tervishoius töötajaid ning sektoris valitseb möödunud sajandist pärit juhtimiskultuur, mis tugineb staatusele ja üleolekule.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui määramatus tundub ettevõttes üle pea kasvavat ja kõhutunnet ei söanda usaldada, siis on abiks andmed ja analüüs. Õnneks on tehisintellekt küpsenud sedavõrd, et iga ettevõte saab tänu sellele oma äri tõhusamalt ajada, kirjutab Heba kliiniku arendusjuht ja rahvusvaheline digi-innovatsiooni konsultant Ain Aaviksoo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Alanud aastal tabavad paljusid majanduslikud raskused ning riik peab asuma teatud sektoreid kaitsma nii otsetoetuste kui investeeringutega, kirjutab Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
2024 tuleb mingis mõttes rahatarkuse aasta, kirjutab rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond) vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Julgus kihutas sektori lapsekingadest kiirelt kõrgustesse
VentureWave Capitali partner Kaidi Ruusalepp ennustab Eestile lähiaastateks kolme trendi, mis märgivad uue võbeluse faasi. Algab start-up-kevad. Ka Soraineni partner Toomas Prangli näeb idusektori turu elavnemist läbi kahe trendi.