Ehitushinnaindeks tõusis esimeses kvartalis aastaga 1,2%, võrreldes eelmise aasta neljanda kvartaliga aga vaid mikroskoopilised 0,1%, teatas statistikaamet.

- Korruselamuindeks kerkis aastaga esimeses kvartalis 1,3 protsenti.
- Foto: Andras Kralla
Statistikaameti juhtivanalüütik Ülo Paulus ütles, et ehitushinnaindeksit mõjutas esimeses kvartalis võrreldes 2024. aasta sama ajaga eelkõige töötajate 2,9% palgatõus, mille mõju indeksi muutusele oli 54%. „Eelmise aasta neljanda kvartaliga võrreldes suurenesid kulutused tööjõule ja mehhanismidele vastavalt 0,6% ja 0,3%, kuid kulutused materjalidele vähenesid 0,2% võrra,“ selgita Paulus teates.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Tulevikus on meil kvaliteetsed kodud ja vahetame neid vähem kui täna,“ ütles aknatootja Lasita Aken juht Karl-Martin Rammo.
Konkurendid kahtlevad, kas riigil on üldse vaja sellist hanget teha
Eleringi hange kriisi korral kiirelt üliraskete trafode vedamiseks vajaliku varustuse ostmiseks on pannud huvilised kulmu kergitama ning viis kaebuseni ministeeriumile, et hange tühistataks.
Tänavu 10aastaseks saava Porto Franco juht Rauno Teder ütleb, et viimase Kuunari kinnistu arendusega alustatakse esimesel võimalusel. Asjad on jäänud toppama üürnike, aga ka rahastuse taha.
Eesti riik otsustas edasi lükata hoonete süsinikujalajälje arvestuse kohustuse 2026. aastalt 2028. aastale, kuid samas leidub ehitussektoris palju entusiaste, kes teevad juba arvutusi enda äranägemise järgi.
Hõbe on tänavu hinnatõusult kullale alla jäänud, sest investorid otsivad kullas geopoliitiliste pingete, kaubandussõja ja majanduslanguse riskide vastu kaitset. Samas püsib hõbeda tööstuslik nõudlus tugev ja tänavu on oodata turul suurt puudujääki, mis toetab hinda ka edaspidi.