Eriti just praegu peab riik ettevõtjat usaldama ning kohtlema teda kui partnerit, mitte kui potentsiaalset petturit, kirjutab ettevõtja ning erakonna Parempoolsed liige Kadri Kullman.
- “Mis on see ”OÜtamine“, mille vastu Mart Võrklaev võitlema lubas hakata? Olen pikaaegne ettevõtja ja tunnen iga kord seda väljendit kuuldes pettumust,” kirjutab ettevõtja Kadri Kullman (Parempoolsed). Foto: Erakogu
Majanduslangus kestab juba aastaid, riigieelarve on suure surve all, aga siiani pole rakendatud ega isegi arutatud ühtegi meedet, millest võiks oodata majanduse ergutamist. Seda imelikum on kuulda reformierakondlasest rahandusministri Mart Võrklaeva ettevõtjaid süüdistavat juttu, justkui oleks Eesti majanduse pakilisim probleem asjaolu, et hulk inimesi on endale ühemehefirma asutanud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kes ei teaks kedagi, kes vähemal või rohkemal määral OÜtab! Või vähemalt ei tea kedagi, kellest seda kahtlustadagi ei saa, kirjutab Äripäeva teemaveebi Finantsuudised.ee juht Villu Zirnask.
Keeldude ja piirangute asemel oleks tore vähemalt eksperimendi korras mõelda OÜ-süsteemi korrastamise võimalusele positiivse motivatsiooni, stiimulite ja lisahüvede kujul maksumaksjale, soovitab Delovõje Vedomosti börsitoimetaja Dmitri Fefilov.
Tuleva aasta eelarveaugu katmiseks kavatseb rahandusminister Mart Võrklaev piirata OÜtamist – koalitsioonipartneritele on aruteluks toodud ideed ja lahendused maksu- ja reeglimuudatustest kuni piirmäärade tõstmiseni.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.