Me ei saa ennast jõukaks maksustada, eriti olukorras, kus majanduskasv pole veel õiget hoogu sisse saanud, kirjutab Bigbanki peaökonomist Raul Eamets värsket koalitsioonilepingut kommenteerides.
- Bigbanki peaökonomist Raul Eamets. Foto: Erakogu
On juba vana tõdemus, et Eesti riigi kõige olulisem juriidiline dokument ei ole mitte põhiseadus, vaid koalitsioonikokkulepe. See, mis on kirjas koalitsioonileppes, see juhtub, mida seal kirjas ei ole, seda ka ei tehta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
President Alar Karis nimetas ametisse uue valitsuse ja avaldas heameelt, et Kaja Kallase lahkumispalve ja Kristen Michali juhitud valitsuse ametisse nimetamise vahele jäi vaid üks nädal.
Vastupidiselt senilevinud arusaamale ei tõsta tulevane valitsus tulumaksu 24 protsendile: kaheprotsendilist julgeolekumaksu inimeste tuludelt hakatakse arvestama esimesest eurost.
Koalitsoonilepe ei tõota head, rääkisid Äripäevale ettevõtjad, kes muretsevad siinsete firmade konkurentsivõime ning ettevõtete tulumaksu pärast.
Lisatud uute ministrite nimekiri ja koalitsioonileppe tekst!
„See on üliraske,“ ütles peaminister Kristen Michal tulevaste kärbete kohta. Uus valitsus lubab kärpida kolme aastaga 670 miljonit eurot. Tõuseb nii käibe- kui tulumaks. Kaitsetööstusele lubatakse aga 400 miljoni euro suurust investeeringut.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.