Korea ekspert: Trumpi kabineti koosseis pakub Ukrainale lootust
Hinnates tulevast Donald Trumpi kabinetti läbi Korea poliitika vaatenurga võib öelda, et Ukraina vaatest on lootust, kirjutab Korea teemade vaatleja ja asjatundja Erki Loigom.
30. juuni 2019. Põhja-Korea liider Kim Jong Un kohtumas toonase USA presidendi Donald Trumpiga. Viis aastat hiljem on Põhja-Korea Venemaa sõjaline partner. Foto: Reuters/Scanpix
Pärast president Bill Clintonit pole Ühendriikide Koreade poliitikas ülearu edukas olnud. Clintoni 1994. aastal Põhja-Koreaga sõlmitud kokkulepe (agreed framework) oli viimane sisuline ja mõtestatud tegevus.
Donald Trumpi presidendikampaaniasse meeletult raha kühveldanud USA äritegelane Elon Musk tundub põdevat radikaalset keskeakriisi, tõdesid ajakirjanikud Indrek Lepik ja Pille Ivask saates “Globaalne pilk”.
Euroopa peab valmis olema selleks, et USA järgmine president Donald Trump lõpetab Ukraina toetamise ja teeb Ukrainale kahjulikke kokkuleppeid Vladimir Putiniga, rääkis saates “Kuum tool” Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete dotsent, ameeriklane Matthew Crandall.
Donald Trump on taas USA president. Ehkki isikuna on ta tülgastav, ei pruugi tema poliitika olla ei Eestile ega Euroopale tervikuna teab mis halb, usub “Äripäeva arvamusliidri” ajutrust.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.