Aasta 2025 tuleb Eesti poliitikas kindlasti mitte vähem põnev, kui oli pöördeline 2024, mil erakonnad lagunesid ja mitu parteisambaks peetud poliitikut leidis uue varjualuse, kirjutab Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.
- Tallinna linnavalitsuse pressikonverents. Abilinnapead Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond) ja Kristjan Järvan (Isamaa) ei varja avalikes esinemisteski erimeelsusi. Foto: Andras Kralla
“Poliitikud lähevad hammas hamba vastu mitte ainult erakondade vahel, vaid ka erakondade sees, mis toob kaasa sisepoliitilisi võnkeid,”
kirjutasin Äripäeva veergudel mullu, mõned päevad enne Euroopa Parlamendi valimisi.
Ja neid võnkeid tuli.
Ka tänavu on valimiste aasta ja ehkki kohaliku omavalitsuse volikogude valimised oktoobris pole üheselt isikuvalimised, on isikute ja isiksuste tähtsus siin kohati suurem kui erakondlik kuuluvus. KOV valimistel nopitud häältesaak annab selgeid vihjeid, milliseks võib kujuneda poliitiliste jõudude vahekord kahe aasta pärast riigikogu valimistel ning mõistagi mõjutab 2026. aasta presidendivalimisi.
“Ilmajaam“ ei kajasta tegelikkust
Samas ei maksa nädalast nädalasse uudistes tsiteeritavate reitingute virvatulukestel end eksitusse viia. Üleriigiline pingerida ei kajasta kuigi hästi Eesti eri paigus toimuvat ega suuda kinni püüda populaarsete inimeste mõju valimistulemusele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva selle aasta poliitikapäkapikud tegelesid nii tiktokimise, Hiinas reisimise kui ka suisa nõiajahiga.
Salapärane reklaamifirma muutis aruandeid
Suurim sats ekrelasi usub, et ilma kodulehe ja telefoninumbrita reklaamifirma tõmbas erakonna juhile Martin Helmele koti pähe.
Tulemuste edetabelid ja fotod valimispidudelt
Euroopa Parlamendi valimistel said Isamaa ja sotsid kaks mandaati ning Reformierakond, EKRE ja Keskerakond ühe mandaadi.
Megamagnet Marina, Ratase unistuste töö, Helme pesa põleb
Ehkki madala aktiivsusega, on Euroopa Parlamendi valimised mitmes mõttes kõnekad, sest annavad märku sellest, mis sisepoliitikas juhtuma hakkab, kirjutab Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.