Tesla ja SpaceXi rajaja ja juht Elon Musk sepistab muljetavaldavat PR-trikki: tal on plaan saata oma isiklik 2000. aastatel toodetud Tesla Roadster SpaceXi raketiga Marsi orbiidile.
- Muski Tesla Roadsteri parkimiskoht kosmoseraketi ninas. Foto: SpaceX
Tegemist on osaga SpaceXi Marsi missioonist, kus varajase elektrilise sportauto roll on olla ballast katseraketi tipus.
SpaceXi Falcon Heavy rakett peaks kosmosesse tõusma juba jaanuaris ning Muski meelest on tavapäraste betoon- või terasplokkide ballastiks kasutamine igav – nii otsustatigi millegi erilisema kasuks.
Musk ütles, et talle meeldib mõte kosmoses hõljuvast autost, mille tulnukrass miljonite aastate pärast taasavastab. Autoraadio mängib oma suure reisi ajal David Bowie' lugu Space Oddity.
Mehitamata Falcon Heavy rakett on Kennedy kosmosekeskuse stardiplatsil juba üles seatud ja seal käivad stardieelsed testid. Tegemist on sama stardiplatsiga, millelt omal ajal startis Kuu poole kuulsat Apollo 11 missiooni edasi tõuganud rakett Saturn V.
Falcon Heavy on SpaceXi kinnitusel üks maailma võimsamaid rakette ning võimeline tõstma orbiidile kuni 63 800 kilogrammi – sama palju kaalub näiteks Boeing 737 reisilennuk ühes reisijate, meeskonna, pagasi ja kütusega.
Rakett suudab kosmosesse viia üle kahe korra suurema lasti kui lähim kasutuskõlbulik konkurent Delta IV Heavy. Lisaks on SpaceXi raketi missioon odavam, makstes vaid kolmandiku Delta IV Heavyt kasutava kosmosereisi hinnast.
Tesla lendab kosmosesse
8 fotot
- Tesla lendab kosmosesse Foto: SpaceX
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.