Pärast seda, kui ametivõimud Costa Rica digitaalrahateenuse Liberty Reserve rahapesu tõttu sulgesid, hakkas maailma suurim bitcoinibörs Mt Gox nõudma kõikide digiraha ostjate ja müüjate tuvastamist. CNBC ajakirjanik Matt Twomey arvas, et sellega on bitcoin ohverdanud oma hinge. Börsitoimetaja Rainer Saad vaidleb vastu.
Mt Goxi regulatsioon ei puuduta mitte bitcoinisüsteemi, vaid ainult bitcoinibörsi, kus saab bitimünte osta ja müüa. Seega, et bitcoine osta ja süsteemi siseneda, on vaja tõepoolest korraks anonüümsusest loobuda, aga kui süsteemis sees olla, on anonüümsus jälle olemas. Bitcoini ametliku ajakirja selgituse kohaselt pole bitcoin kunagi mõeldudki olema kaval skeem, mille abil regulatsioonidest mööda hiilida.
Kuna kurjategijad on digitaalraha kasutanud rahapesuks, on Mt Goxi otsus bitcoiniostjaid ja -müüjaid tuvastada õige, sest aitab kaasa digiraha püsimisele ja ja usaldusväärsuse suurenemisele.
Erinevalt Liberty Reserve’ist, mis nimetas end maailma vanimaks, kiireimaks ja populaarsemaiks digirahasüsteemiks (kuid mida tegelikult kasutasid enamjaolt kurjategijad), on bitcoinil mitu positiivset omadust: mitu korda madalamad teenustasud, kiirus ja kasutajasõbralikkus.
Bitcoinile on lihtne luua ka tarkvara, kuna kõik algoritmid on internetis tasuta kättesaadavad.
Arvestades kõiki neid valikuid, pole võimalik luua digiraha, kus anonüümsus täielikult puudub.
Artikli autor ei oma bitcoine.
Seotud lood
Rahamasin, mis aktsepteerib bitcoine, on sel suvel levimas üle kogu maailma, ütles seadme väljatootja Lamassu kaasasutaja Zach Harvey CNBC-le.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.