Mitu Euroopa ja USA suurpanka keelduvad Venemaa võlakirjade emiteerimisest, lisaks on USA valitsus keelanud osta Venemaa võlakirju.
- Venemaa rahandusministri asetäitja Sergei Stortšak ja Prantsuse rahandusminister Michel Sapin Foto: epa
Selle tegi teatavaks Venemaa rahandusministeeriumi asejuht Sergei Stortšak, vahendas uudisteagentuur TASS. „Täpset arvu ma nimetada ei saa, kuid paljud ei vastanud meie ettepanekule. See tähendab, et nad ei osale,“ ütles Stortšak. Ta lisas siiski, et kõik pole koostööst keeldunud. „Meil on igal juhul, kelle hulgast valida."
Veebruari alguses teatas Venemaa rahandusministeerium, et avaldused eurovõlakirjade emiteerimiseks 2016. aastal saadeti 25 välispanka, mille hulgas on Barclays, BNP Paribas, Bank of America Merrill Lynch, Bank of China, Wells Fargo, Goldman Sachs, JPMorgan, Deutsche Bank, Credit Suisse, Morgan Stanley ja Societe Generale. Samuti Venemaa pankadele VTB Kapital, Gazprombank ja CIB.
Venemaa plaanib emiteerida 3 miljardi dollari eest võlakirju. See oleks esimest korda pärast sanktsioonide kehtestamist 2014. aastal.
Kolmapäeval kirjutas The Wall Street Journal, et USA rahandus- ja välisministeerium hoiatasid suuri panku Venemaa võlakirjade ostmise eest. Teade oli vastuseks mitme panga päringule, kas nad võivad osaleda Venemaa võlakirjade ostmisel.
Kehtestatud sanktsioonid Venemaa suhtes ei keela otseselt pankadel Venemaa võlakirju osta, kuid USA hinnangul oleks see vastuolus Venemaa suhtes kehtiva poliitikaga. „On oluline, et USA, Euroopa Liidu ja kogu maailma erafirmad mõistaks, et Venemaa jääb kõrge riskiga turuks seni, kuni jätkab Ukraina olukorra destabiliseerimise poliitikat,“ teatas USA välisministeerium.
Osa pankureid kahtlustab, et võlakirjadelt saadud raha suunatakse sanktsioonide all olevatesse ettevõtetesse. Sel moel rikuks pangad sanktsioonireegleid. Lisaks kompab Kreml piire ja otsib auke sanktsioonides. Juhul kui pangad soostuks võlakirju emiteerima ja ostma, saaks Venemaa näidata, et sanktsioonid on mõttetud.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.