USA naftapuurijad põhjustasid globaalse nafta ülekülluse ning nüüd võib neil olla suurim mõju selle lõpetamisel.
Kuna
OPEC ja teiste peamised naftatootjad ei suutnud saavutada ühist kokkulepet kärpida naftatootmist, suundub fookus
USA poole, vahendab CNBC.
“USA-l on jätkuvalt ülioluline roll turu tasakaalustumises,” sõnas Citigroupi analüütik Edward Morse.
Morse märkis, et ta usub, et sellel aastal väheneb OPEC-sse mittekuuluvate riikide naftatoodang 1,3 miljoni barreli võrra ning USA toodang 600 00 barreli võrra.
Toornafta hindade langus kahjustab kõiki naftat tootvaid riike, mis on olnud sunnitud seoses kasumite terava langusega eelarveid kärpima.
Sellest hoolimata ei suutnud OPECi ja naftariikide ühendusesse mittekuuluvad riigid nädalavahetusel toimunud kohtumisel Dohas kokkuleppele jõuda.
OPECi suurim naftatootja
Saudi-Araabia jäi kindlaks oma positsioonile, et ka
Iraan peab kokkuleppega nõustuma. Iraan aga keeldus kokkuleppes osalemast ning riigi esindajad kohtumisele ei sõitnud.
Paljud analüütikud prognoosivad, et turg stabiliseerub aasta teises pooles ning nafta hind võib selle aasta lõpuks tõusta ka 50 dollarini barreli eest.
Globaalne naftatööstus toodab jätkuvalt 1,5 miljonit barrelit liigset naftat päevas. Üleliigsete naftavarude vähenemiseks peab aga nõudlus suurenema.
Rahvusvaheline Energiaagentuur märkis eelmisel nädalal, et USA naftatoodangu langus on hakanud kiirenema ning aasta teises pooles võib turg olla juba enam-vähem tasakaalus.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.