Peale aastaid kestnud pessimismi, mis algas 2008. aasta finantskriisiga, võib Wall Streeti tabanud optimismilaine aktsiaturge veel pikka aega toita. Börside edu ei mõjuta ka tõenäoline intressimäärade tõus, usub Wells Capital Managementi turustrateeg Jim Paulsen.
- Peale pikka mõõna on turgudele taas optimism naasnud
Mitmed positiivsed arengud, sealhulgas tugevam
majanduskasv, väljavaade kasumite kasvuks ning peagi ametisse astuva presidendi
Donald Trumpi ettevõtlust soosiv hoiak võivad Paulseni sõnul aktsiahinnad tõsta kõrgemale kui me oskaksime oodata, vahendab CNBC.
Paulsen märkis, et
S&P 500 võib järgmisel aastal tõusta koguni 2450 punktini, seda ka siis kui 10-aastaste võlakirjade tootlikkus kasvab ligi 3,5%-ni. Kuigi aegajalt võivad turge tabada kerged langused, näeb ta suuremat langusriski just 2017. aasta teises pooles.
S&P 500 jõudmine 2450 punkti tasemele tähendaks 8% kasvu võrreldes eilse indeksi rekordilise väärtusega börsi sulgemise ajal. Indeks on alates
USA presidendivalimistest kasvanud ligi 6% lootuses, et Trumpi plaan kärpida makse ning leevendada ettevõtlusregulatsioone toob kaasa võimsama majanduskasvu. Dow Jones on aga püsinud 20 000 punkti lähedal, kuigi täna tabas indeksit langus.
Täna peaks
Föderaalreserv oma kohtumise raames prognooside kohaselt tõstma intressimäärasid ning Paulseni sõnul peaks samm tõstma turgude kindlustunnet, kuna
intressimäärade normaliseerimine viitab majanduse paranemisele.
Paulseni sõnul juhib Föderaalreservi asemel praegu aga mängu hoopiski võlakirjaturg. Sellel nädalal ületas 10-aastaste võlakirjade tootlikkus esimest korda enam kui kahe aasta jooksul 2,5%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.