Tesla otsib praegu teist juhti, et Elon Muskilt koormust vähemaks võtta, kirjutas New York Times neljapäeva õhtul.
- Tesla juht Elon Musk. Foto: Scanpix
Ettevõtte juhtkond on proovinud leida tootmisdirektorit (chief operating officer) või teist tegevjuhti, kes võtaks üle osa Muski igapäevastest ülesannetest. Leht kirjutab, et otsimine muutus intensiivsemaks pärast seda, kui Musk hakkas rääkima Tesla börsilt äraviimisest.
Tesla pole kommentaare veel jaganud. New York Timesile teatas Tesla juhtkond, et ajakirjanduses on palju valesid kuulujutte selle kohta, mida ettevõtte juhtkonna siseselt arutatakse. „Me tahame rõhutada, et Musk keskendub Teslale kogu südamega,“ teatas juhtkond.
Eelmisel nädalal kirjutas Musk Twitteris, et kaalub Tesla börsilt äraviimist. Kuigi oli palju spekulatsioone, et tegemist oli naljaga, siis nüüd on kindel, et nii see ei ole. Ettevõte teeb koostööd Goldman Sachsi ja mitmete tuntud firmadega, mis pakuvad elektriautode tootjale vastavasisulist nõustamist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tesla ja Elon Musk on alati andnud suuri lubadusi. Nüüd võivad need lubadused põhjustada ettevõttele suuri probleeme.
USA Morgan Stanley panga aktsiamaakleri üksus on peatanud Tesla aktsia jälgimise, mis on vihjeks sellele, et Tesla on palganud panga, et otsida võimalusi ettevõtte börsilt viimiseks, vahendab Reuters. Uudis on kergitanud Tesla aktsia hinda ligi 4%.
Neljapäeval vajus Tesla aktsia tagasi kahe päeva tagusele hinnatasemele, kustutades sellega viimase osa firma juhi Elon Muski jahmatavast Twitteri postitusest alguse saanud tõusust.
Hommikuprogrammis võtame kiiresse fookusesse kõige olulisemad värsked uudised ja päevakajalised teemad. Teeme puust ja punaseks Elon Muski eelmise nädalal suure kõmu tekitanud Twitteri säutsu tagajärjed Tesla aktsiale.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.