Briti farmatseutikakontsern GlaxoSmithKline ja selle USA konkurent Pfizer teatasid, et liidavad oma ravimi- ja tervisetoodete harud üheks ettevõtteks.
- GlaxoSmithKline'i peakorter Londonis Foto: Scanpix / AFP
Tehingu osalised peavad saama veel ka kahe riigi konkurentsiametite heakskiidu, ent plaani õnnestumisel ühendavad pooled jõu GSK Consumer Healthcare'i nime kandvas firmas, mille aastane käive ulatub pea 11 miljardi euroni ning mis hakkab tegutsema kõikides GSK ja Pfizeri tegevusmaades (v.a. Nigeerias). Suurem osa - 68% - loodavast ühisettevõttest läheb GlaxoSmithKline'i (GSK) käsutusse.
Kõigest üheksa kuu eest omandas GSK täieliku kontrolli eelmises - sama nime kandvas - ühisettevõttes, makstes tollasele partnerile Novartisele 9,2 miljardit naela selle 36,5% osaluse eest. Peale Sensodyne'i hambapastat, Panadoli valuvaigisteid ja Nicotinelli plaastreid tootva ettevõtte ainuomanikuks saamist pani GSV omakorda müüki tooteportfelli, kuhu kuulus näiteks piimajookide poolest tuntud kaubamärgi Horlicks.
Aktsiaturud reageerisid GlaxoSmithKline'i ja Pfizeri kokkuleppele soojalt: GSK Londoni börsil noteeritud aktsia kerkis kolmapäeval 4,32% kõrgemale. Pfizeri New Yorgi börsil kaubeldav väärtpaber on seni piirdunud 0,4% tõusuga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.