President Trump teatas kolmapäeval ootamatult, et USA keelab ajutiselt skandaalse Boeingu lennukitüübi lennud.
- Boeing 737 Max 8 Foto: AP / Scanpix
Õige pea pärast Trumpi sõnavõttu avaldas Boeing pressiteate, mille kohaselt soovitab ka firma ise USA riiklikul lennuagentuuril 737 Max 8 kasutamise ajutiselt keelustada.
Valge Maja kolmapäevane otsus tuli turgudele üllatusena, sest administratsiooni lennuamet on seni reageerinud Etioopias toimunud lennukatastroofile äärmiselt tagasihoidlikult, eristudes seeläbi 42 riigist, mis peatasid Boeing 737 Max seeria lennukite kasutamise oma õhuruumis õnnetusele järgnenud päevade jooksul.
Veel teisipäeval teatas riiklik lennuamet, et pole tuvastanud masinas ühtegi "süsteemset toimimisviga". Paar tundi enne asutuse avaldust leidis aset ka Trumpi telefonikõne Boeingu juhi Dennis Muilenburgiga, kes kinnitas riigijuhile, et 737 Max seeria lennukid on kahest hiljutisest õnnetusest hoolimata ohutud.
Boeingu aktsia sööstis pärast Trumpi avaldust 3% allapoole, kuid toibus kiiresti ja liikus päeva lõpuks hoopis 0,46% plussi, 377 dollari juurde.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäevaga rääkinud piloot: lendaksin sellega kas või kohe!
Iga päevaga lisandub riike, mis on keelanud kasutada hiljuti teist korda lühikese aja jooksul alla kukkunud Boeing 737 Max 8 seeria lennukit.
Viie kuu jooksul on alla kukkunud kaks Ameerika lennukompanii Boeingu lennukit, hukkunuid on kokku 346 ning Boeingu aktsia on languses.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.