USA jalatsitootjad, sh Nike ja Under Armour, palusid esmaspäeval USA presidenti Donald Trumpi, et too võtaks jalatsid välja Hiina importkaupade nimekirjast, millele plaanitakse tollimaks kehtestada, vahendab Reuters.
- Nike ja teised jalatsitootjad hoiatavad Trumpi "katastroofiliste tagajärgede eest", juhul kui too seaks Hiina kaupadele lisaimporttollid. Foto: Drew Angerer / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP /Scanpix
„Jalatsitele seatav 25% suurune lisatariif oleks meie tarbijatele, meie ettevõtetele ning Ameerika majandusele tervikuna katastroofiline,“ seisab 173 ettevõtte poolt allkirjastatud kirjas.
Trump tõstis tariife 200 miljardit dollarit väärt olevale Hiina impordile 10% pealt 25% peale mai alguses. Nüüd eeldatakse Trumpi sõnavõttudest lähtuvalt, et USA seab 25% suuruse tariifi veel 300 miljardi dollari ulatuse Hiina kaupadele pärast järgmisel kuul toimuvat Hiina president Xi Jinpingiga kohtumist.
„Tööstusharuna, mis peab igal aastal maksma kohustuslikus korras 3 miljardi dollari ulatuses makse, võime teile kindlalt väita, et igasugusel jalatsite importimise kulu suurenemisel on otsene mõju Ameerika jalatsitarbijatele,“ ütlesid ettevõtted.
Ameerika jalatsite hulgi- ja jaemüüjate assotsiatsiooni hinnangu kohaselt lisab tariifide tõstmine tarbijatele 7 miljardit dollarit lisakulu igal aastal.
Ettevõtted märkisid, et jalatsitele kehtivad praegu tariifid, mis on keskmise suurusega 11,3% ning mis mõnel juhul võivad olla ka 67,5% kõrged. 25% suurune maksulisa praegustele tariifidele tähendaks, et ameeriklased võivad hakata maksma ligi 100%-list maksukulu oma jalanõude pealt, ütlesid firmad oma kirjas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"See kaubandussõda võib kasvada üle ideoloogiliseks ja põhimõtteliseks vastasseisuks. Sellepärast, et Hiina süsteem on hoopis midagi muud kui see, mis on meil siin Läänes," rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Hiinas pikalt elanud ettevõtete nõustaja Leslie Leino.
USA kaubandusdefitsiit Hiinaga langes märtsis viimase viie aasta madalaimale tasemele, sest eksport kasvab, vahendab Reuters.
USA kehtestas Hiinale 200 miljardi dollari eest täiendavaid tariife, mis hakkasid kehtima meie aja järgi kell 7 hommikul, kaubanduskõnelused jätkuvad sellegipoolest.
Hiina valitsuse pressiesindaja süüdistas USAd kaubandusleppe osas „ekstravagantsetes ootustes,“ vahendab Reuters.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.