USA korraldatud droonirünnak ja selle mõju turgudele tuletas kõigile meelde, kui haavatav on maailmamajanduse kasvuväljavaade.
- USAs Denveris protestitakse USA droonirünnaku pärast, kus hukkus Iraani kindral. Protestijad tahavad, et olukord rahuneks ja sõda ei tuleks. Foto: AP/Scanpix
Majandusanalüütikud olid lootnud, et 2020ndad aastad saavad alata rahulikult. USA ja Hiina kaubanduslepe ootab lõplikku kinnitust, Brexitiga on asjad selgemad ja ettevõtjate kindlustunne oli maailmas tervikuna kasvujoonel. Neljapäevane droonirünnak aga purustas kõik ootused, et globaalne majandus võiks taastuda, tunnistas Credit Agricole’i valuutaanalüütik Valentin Marinov.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson (Reformierakond) tõdes Twitteri postituses, et Eesti kahe aasta pikkune mandaat ÜRO julgeolekunõukogus algab Ameerika Ühendriikide droonirünnaku tõttu keeruliselt.
Kuigi USA välisministri Mike Pompeo väitel on Iraani revolutsioonilise kaardiväe eriüksuste kindrali Qassem Soleimani surm olnud iraaklastele rõõmusõnum, peab Iraagi valitsus USA presidendi tellitud droonirünnakut ohuks riigi suveräänsusele.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.