Investorid rõõmustavad, et Tallink tõrjus ülevõtupakkuja "surmava suudluse"
Eesti väikeinvestorid, kes said mõned aastad tagasi pügada Olympicu lahkumisega börsilt, ohkasid kergendatult, et laevafirma Tallink lükkas tagasi LHV ja Novalpina Capitali laenupakkumise.
Hädas ettevõtteid püütakse vaba kapitaliga koroonakriisi ajal soodsalt kokku osta – Tallinki juht tõrjus pakkumise. Foto: Andras Kralla
Ükski osapool ei ole veel kommenteerinud laenupakkumise täpsemat sisu, kuid meediast läbi käinud info põhjal soovitakse muu hulgas ka laevafirma aktsiaostuoptsioone.
Paar päeva tagasi tegid erakapitalifond Novalpina koos LHV pensionifondidega Tallinkile finantseerimise pakkumise, millele Tallinki juht keeras resoluutselt selja, nimetades seda röövellikuks.
Millised on Eestile olulised ettevõtted ühiskondliku toimepidevuse seisukohalt ja kas see kriteerium on võimalik luua poliitilisi eelistusi mängu toomata, arutleb NJORD Advokaadibüroo tegevjuht, vandeadvokaat Silja Elunurm.
LHV pakub Tallinkile 200 miljonit eurot laenu, seda koos Novalpina Capitaliga, kes võttis hiljuti üle Olympic Entertainment Groupi ja seda paljude väikeaktsionäride meelest ebaõiglaselt madala hinnaga. Tallink Grupi juhi Paavo Nõgene sõnul pakkumist ei kaaluta ning tegemist on alatu katsega olukorda kasutades laevafirmas osalus saada.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.