Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Investorid rõõmustavad, et Tallink tõrjus ülevõtupakkuja "surmava suudluse"
Eesti väikeinvestorid, kes said mõned aastad tagasi pügada Olympicu lahkumisega börsilt, ohkasid kergendatult, et laevafirma Tallink lükkas tagasi LHV ja Novalpina Capitali laenupakkumise.
Hädas ettevõtteid püütakse vaba kapitaliga koroonakriisi ajal soodsalt kokku osta – Tallinki juht tõrjus pakkumise.
Foto: Andras Kralla
Ükski osapool ei ole veel kommenteerinud laenupakkumise täpsemat sisu, kuid meediast läbi käinud info põhjal soovitakse muu hulgas ka laevafirma aktsiaostuoptsioone.
Paar päeva tagasi tegid erakapitalifond Novalpina koos LHV pensionifondidega Tallinkile finantseerimise pakkumise, millele Tallinki juht keeras resoluutselt selja, nimetades seda röövellikuks.
Millised on Eestile olulised ettevõtted ühiskondliku toimepidevuse seisukohalt ja kas see kriteerium on võimalik luua poliitilisi eelistusi mängu toomata, arutleb NJORD Advokaadibüroo tegevjuht, vandeadvokaat Silja Elunurm.
LHV pakub Tallinkile 200 miljonit eurot laenu, seda koos Novalpina Capitaliga, kes võttis hiljuti üle Olympic Entertainment Groupi ja seda paljude väikeaktsionäride meelest ebaõiglaselt madala hinnaga. Tallink Grupi juhi Paavo Nõgene sõnul pakkumist ei kaaluta ning tegemist on alatu katsega olukorda kasutades laevafirmas osalus saada.
Nõudlus innovaatiliste lahenduste järele on suurem kui kunagi varem. Ettevõtted seisavad silmitsi üha keerukamate ohtudega, alates lunavara rünnakutest kuni andmetöötluse geopoliitiliste aspektideni. Samuti tuleb sammu pidada võimsate tehnoloogiliste arengutega: kvantarvutid ning ettevõtte andmete ülesed otsingusüsteemid on vaid mõned neist.