Märtsi lõpus saabub esimene tähtaeg II pensionisambast väljumiseks. Millised on teise sambasse jäämise plussid ja miinused?
- Eurod. Foto: Reuters/Scanpix
Kui inimene esitab avalduse raha väljavõtmiseks, makstakse talle välja terve teise sambasse kogutud raha. Väljamakselt tuleb ära maksta tulumaks, selle võrra on kontole laekuv summa väiksem. Varem sotsiaalmaksust II sambasse läinud 4 protsenti suunatakse nüüd inimese I sambasse, mille tagajärjel võiks suureneda tema riiklik pension. Samas ei saada pensionieas juurde II samba makseid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praeguseks II sambast lahkuda otsustanud inimesed maksavad praeguse seisuga riigile enam kui 182 miljonit eurot tulumaksu.
Pensionikeskuse statistikast selgub, et II sambast on otsustanud raha välja võtta juba 17 protsenti kogujatest. See on kokku üle 121 000 inimese.
Kristjan Lepik: see reform on traagiline
Rohkem kui 100 000 inimest on juba otsustanud teisest pensionisambast raha välja võtta, kuid tänavalt ja prominentide seast leiab valdavalt üles need inimesed, kes soovitavad kogumist jätkata ja nimetavad reformi hoopis traagiliseks.
II pensionisamba vahetamiseks mais või raha väljavõtmiseks septembris on avaldust aega esitada veel märtsi lõpuni.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.