Materjalipuudus ja kulude kasv räsisid Harju Elektrit, kasum kukkus neli korda
Edasilükkunud tellimused, tarneraskused, materjalide defitsiit ja tööjõukulude kasv viis nii Harju Elektri müügitulu kui ka kasumi languseni, aktsiakasum kukkus aastatagusega võrreldes 3,7 korda, selgub börsiteatest.
Harju Elektri juht Tiit Atso sõnul pole ta rahul ettevõtte kvartalitulemustega. Foto: Liis Treimann
“Tulemused ei vasta ei ettevõtte ega aktsionäride ootustele,” tunnistas Tiit Atso täna hommikul kvartalitulemusi Äripäeva raadios kommentaarides. Segadus tarnete ja materjalide defitsiidiga jätkub tema sõnul ilmselt aasta lõpuni.
Kui praegu on Tallinna börsil üks suuremaid küsimusi Skeleton Technologiesi võimalik turuväärtus ja selle mõju Harju Elektri aktsia hinna õiglasele väärtusele, siis LHV vanemanalüütik Sander Danil paljastas Balti börsilt veel ühe ettevõte, milles võib sarnane potentsiaal peidus olla.
Harju Elektri (HAE) avaldatud 2021. aasta I kvartali tulemused näitasid nii tulude kui ka kasumi olulist vähenemist aastaga. Lisaks, kuna praegu ei ole piisavalt teavet HAE osaluse õiglase väärtuse tuletamiseks Skeleton Technologies`es on LHV analüütikud eemaldanud HAE õiglase väärtuse vahemiku ja märkinud Balti analüüsis Harju Elektri soovituse "ülevaatamisel".
Kodubörsile trügivate investorite hulk kasvab mühinal ja see trend üha kiireneb. Äripäev uuris värsketelt investoritelt, mis on neid börsile meelitanud ja kuidas on esimestel investeeringutel läinud.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.