Viimasel ajal on tekkinud krüptoinvestoritele võimalus teenida täiendavat tootlust krüptovaluuta tööle panemisest läbi panuse tõenduse ehk proof of stake. Kui varasemalt pidi krüptovaluutasid kaevandama ehk lahendama keerulisi matemaatilisi tehteid, et tekiks krüptovaluutat juurde, siis uue süsteemiga piisab, kui olemasolevad krüptovaluutad pannakse tööle, et proovida plokiahelas leida konsensust ning lisada uus plokk ahelasse.
Krüptoturul enda esimesi samme teinud värske investor ning auhinnatud kulturist Ott Kiivikas tundis lühikese ajaga tulnud mitmekordse tootluse üle suurt rõõmu, kuid see jäi üürikeseks, rääkis ta Investeerimisfestivali laval.
Detsentraliseeritud krüptoraha ei hakka ilmselt kunagi traditsioonilisi valuutasid täielikult asendama, kuid täiendav regulatsioon, eriti maksevahendina, on vajalik ja tõenäoline, kirjutab advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat Andres Kalm.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”